Joanna Moraczewska Gwiazdowska ur. w 1960 r. w Warszawie.

 
   Córka Zuli Carossi Moraczewskiej i Kazimierza Moraczewskiego–Trzecieskiego. Absolwentka Studium Pomaturalnego Hotelarsko-Gastronomicznego w Warszawie.
     Od urodzenia mieszkająca w Starych Babicach, wychowana we dworze, który wraz z resztówką majątku „Babice Szlacheckie” kupił jej dziadek Władysław Carossi w 1921 r. Jako, że było poniżej 50 ha – majątek przetrwał w rodzinie czasy komuny. Jest również 3x prawnuczką i ambasadorką Jana Filipa Carossi mineraloga i geologa króla Stanisława Poniatowskiego. W 2015 r. współtworzyła z historykami z Siedlec i otwierała wystawę pt. „Jan Filip Carossi – z ziemi włoskiej do Polski” zorganizowanej w Archiwum Państwowym w Siedlcach, oraz otwierała ww. wystawę w Wodyniach (gdzie znajduje się grób jej znamienitego przodka) po nawiązaniu współpracy z członkami Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Wodyńskiej. Nawiązała kontakty z Burmistrzem Buska Zdroju oraz z Towarzystwem Miłośników Buska Zdroju gdzie Jan F. Carossi badał jako pierwszy buskie solanki.
     Rodzina od strony ojca pochodziła ze Lwowa, który opuścili w 1939 r. po wejściu Rosjan. Wnuczka Ireny z Lewandowskich Moraczewskiej ostatniej właścicielki Bełżca, oraz nieruchomości położonych we Lwowie, córka Kazimierza ostatniego właściciela majątku Ropienka i współwłaściciela kopalni Ropienka oraz spadkobiercy majątku Krzewica po Marii z Lewandowskich Ossolińskiej zamordowanej przez UPA.
     Pracowała kilka lat w Federacji Konsumentów prowadząc Biuro Stołeczne, a od ponad 20 lat prowadzi wraz z mężem działalność gospodarczą w ramach, której m.in. współpracuje ze szwedzką firmą kosmetyczną „Oriflame”, w której wypracowali pozycję wśród 50 –tki najlepszych Dyrektorów w Polsce.
     Mężatka, mąż Józef, dwoje dorosłych, wykształconych i samodzielnych dzieci – syn Łukasz i córka Aleksandra.
     Pasje: biogramy i biografie ludzkie, a szczególnie polskie losy, dwory, pałace, poznawanie historii miejsc i historii rodzin z nimi związanych, genealogia, sport, turystyka. Autorka kilku artykułów w kwartalniku PTZ „Wiadomości Ziemiańskie” oraz w lokalnej „Gazecie Babickiej”.