Nowy Newsletter
         PROSIMY O WSPARCIE  facebook  twitter

RADIO TELEWIZJA


Reprywatyzacji nie da się przeprowadzić bez ustawy

     W dniu 24 października 2016 roku Prezes Zarządu Głównego PTZ był gościem Polskiego Radia 24. W rozmowie z redaktor Karoliną Mózgowiec przekonywał, że ustawa reprywatyzacyjna jest konieczna.

     

Zapraszamy do wysłuchania


Prezes PTZ Marcin Schirmer w 1 Programie Polskiego Radia 26 września 2016

    

Zapraszamy do wysłuchania


Prezes PTZ Marcin Schirmer w TV Republika 23 września 2016

Wystąpienie Prezesa Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego
na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia w audycji "Eureka" w dniu 1 czerwca 2016

     

Zaprazamy do wysłuchania


Weekendowy Poranek - Karolina Głowacka w
Radio Tok FM

    14 marca w audycji  Weekendowy Poranek w Radio Tok FM wyemitowana była audycja o ziemiaństwie. "Ziemiaństwo - odrębny świat ze swoimi obyczajami, kulturą i stylem życia." Rozmawiali Marcin Schirmer i Karolina Głowacka.

    

Zapraszamy do wysłuchania


Audycja w Polskim Radiu RDC "Jest sprawa" o reprywatyzacji.

     W Polskim Radiu RDC 30 marca o godz. 14.00 wyemitowana była audycja na żywo o reprywatyzacji. Gośćmi byli Prezes ZG PTZ Marcin Schirmer i Stanisław Ziemecki - członek Zarządu Głównego PTZ i Poseł Bartosz Józwiak (Kukiz'15) przewodniczący Zespołu ds uregulowania stosunków własnościowych. Całej audycji można wysłuchać na stronie rozgłośni.

     

Zapraszamy do wysłuchania - kliknij


Prezes Juliusz Karski w 3 Programie Polskiego Radia


W czwartek 6 listopada  o godz. 21.00 w Klubie Trójki wystąpił Prezes Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego w związku z książką Andrzeja Nowaka-Arczewskiego  "My z Pałacu" prezentowaną na naszym Oddziału Warszawskiego w środę 15 października.

Zapraszamy do wysłuchania - kliknij.
W Radio TOK FM Rzecznik Praw Obywatelskich o reprywatyzacji

     7 maja 2014 roku w radio Tok FM występowała Pani Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz wypowiadając się na temat konieczności dokonania reprywatyzacji i 

zaniedbań prawnych w tej dziedzinie - http://audycje.tokfm.pl/audycja/67

     Na stronie trzeba odnaleźć audycję z 7 maja (np. przy pomocy okienka wyszukiwania - wpisując "repryw"). Po kliknięciu wiersza audycji zacznie odtwarzać się automatycznie.


PTZ W RADIU MERKURY Polskie Radio Merkury w Poznaniu

     W Polskim Radiu "Merkury" w Poznaniu w programie "Rozmowy po zachodzie" 22 kwietnia br. gośćmi z Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego byli: p. Danuta Prus-Głowacka, przewodnicząca Rady Naczelnej PTZ,  p. Jerzy Mańkowski, prezes Zarządu Głównego oraz p. Mikołaj Pietraszak-Dmowski, prezes Majątku Rogalin przy Fundacji im. Raczyńskich.

     Poniżej link do audycji, warto posłuchać (należy kliknąć na słówko "posłuchaj", a potem poniżej na nazwisko redaktora prowadzącego, wówczas usłyszymy dźwięk programu):

http://www.radiomerkury.pl/audycja/rozmowy-po-zachodzie_2/rozmowy-po-zachodzie-22-25-kwietnia-2013.html

 

Między Ziemią a Niebem, program TVP o reprywatyzacji

W programie telewizyjnym MIĘDZY ZIEMIĄ A NIEBEM (TVP 1) w niedzielę 27 marca 2011 mówiono o reprywatyzacji. W imieniu PTZ występował prezes ZG p. Jerzy Mańkowski. Zapraszamy do obejrzenia audycji, link poniżej.

Między Ziemią a NiebemDzieduszyccy Linia Poturzycko-Zarzecka. Z dziejów rodziny Dzieduszyckich

Audycja Tradycje rodzinne Dzieduszyckich z Zarzecza została wyprodukowana w Polskim Radiu RR "Radio dla Ciebie" w Warszawie, emisja 29.01.2005. W programie udział wzięli: nieżyjąca już Anna z Dzieduszyckich Szeptycka (nagranie archiwalne red. Pawła Wyszyńskiego) oraz Izabela z Bojanowskich Dzieduszycka, prezes Związku Rodowego Dzieduszyckich i prezes Przymierza Rodzin, wdowa po Tadeuszu Dzieduszyckim, który - gdyby nie było reformy rolnej - najpewniej byłby ordynatem w Zarzeczu, Anna DzieduszyckaAgnieszka Dzieduszycka-Manikowskaprof. Kazimierz Karolczak z Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Autor: Piotr Szymon Łoś, współpraca: Elżbieta Uzdańska, Paweł Wyszyński.

Klikając na poszczególne nazwiska, poznają Państwo genealogię Dzieduszyckich, a wchodząc na tytuł audycji, ukaże się strona Związku Rodowego Dzieduszyckich. 

Do odsłuchania audycji proszę użyć programu Windows Media Player (otwiera najszybciej) lub Winamp (trochę wolniej). 

 

Dzieduszyccy 1.mp3

Dzieduszyccy 1a.mp3

Dzieduszyccy 2.mp3

Dzieduszyccy 3.mp3

Dzieduszyccy 4.mp3

Dzieduszyccy 5.mp3

Dzieduszyccy 6.mp3

Dzieduszyccy 6 a koniec.mp3Polskie Radio RDC od września 2013 r. nadaje cykl audycji "Rody i Rodziny Mazowsza". Większość prezentowanych tam opowieści wiąże się z dziejami polskiego ziemiaństwa. Polecamy. 

Link do cyklu audycji:

RODY I RODZINY MAZOWSZA